Kolorowanka: Ptaki, Vesper

Kolorowanka "Ptaki" to druga, po "Roślinach kwitnących", pozycja edukacyjno-rozrywkowo-kreatywna od wydawnictwa Vesper. Tym razem kolorowankowicze dostają do pomalowania ryciny ptaków, które można spotkać głównie w Wielkiej Brytanii. 
Konstrukcja książki jest podobna, jak przy "Roślinach kwitnących". Z lewej strony mamy pomalowaną rycinę, z prawej - same kontury. Zadaniem kolorowacza jest pomalować prawą stronę albo dokładnie tak, jak przedstawiono to z lewej strony, lub dowolnie, według własnej fantazji. 
Poza wartością rozrywkową książeczka ma niesamowitą wartość edukacyjną, której nie da się przecenić. Na pierwszych stronach mamy ilustrowany spis treści z nazwami ptaków. 
Po takiej nauce nic, tylko do lasu! :)

Zajrzyjcie do środka:

Ja osobiście koloruję kredkami akwarelowymi, w przypadku tej kolorowanki to chyba najlepsze wyjście - pióra ptaków są kolorystycznie zblendowane, a efekt przejścia koloru najlepiej uzyskuje się na mokro. Poniżej efekt na sucho:


I na mokro:


I kolejne ryciny:
Reasumując, kolorowanka "Ptaki" to genialny pomysł na prezent zarówno dla dorosłego, jak i dla dziecka. Pozwala nie tylko na maksymalne odprężenie, ale również na poznanie pospolitych europejskich ptaków lęgowych i szponiastych. Fantastyczna rzecz dla każdego. 


Ptaki
Ponad 40 pięknych ilustracji wraz z planszami do kolorowania
wyd. Vesper 2015


Komentarze

Popularne