Kolorowanka: Rośliny kwitnące, Vesper


Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew
Rośliny kwitnące
Ponad 40 pięknych ilustracji wraz z kolorowymi planszami do odwzorowaniaWydawnictwo Vesper
Stron: 96

        Szał na kolorowanki trwa w najlepsze. Teraz to rodzice zabierają dzieciom kredki, a mazaki na wyprzedażach wykupywane są nie przez młodzież, a dorosłych. Jak wiecie już z jednego z poprzednich wpisów, i mnie nie ominęła moda kolorowankowa. Bardzo lubię wieczorami, po ciężkim dniu, przy słuchaniu audiobooka, chwycić za flamastry czy akwarele i po prostu dać się ponieść artystycznej ekspresji. Wybór jest niemały - są kolorowanki antystresowe, japońskie, można kolorować mandale, ogrody, lasy, rybki i labirynty, postacie z kreskówek, słynne obrazy i superbohaterów. Jedyny problem to: które kolorowanki wybrać, by się przy nich rozluźnić i nie poczuć, że się traci czas?


Jestem przyrodnikiem, więc bardzo lubię godzinami przeglądać atlasy botaniczne. Rośliny runa leśnego wprawiają mnie w nieustanny zachwyt, poza tym znajomość ich nazw sprawia radość. Ryciny pozwoliły mi zdać egzamin z botaniki na studiach ;) Dlaczego nie połączyć nauki z zabawą? Wydawnictwo Vesper postawiło na coś, czego jeszcze na polskim rynku nie było - połączyli relaksującą funkcję kolorowania z edukacją i wydali książkę, którą oryginalnie wydały Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew. Książkę stanowią ilustracje obrazów z natury z archiwów "Botanical Magazine" Williama Curtisa autorstwa Waltera Hooda Fitcha wraz z czarno-białymi litografiami do samodzielnego kolorowania. Udostępnienie książki dla polskiego odbiorcy pod tytułem „Rośliny kwitnące” to strzał w dziesiątkę.Zalety:
- możliwość podpatrzenia kolorystyki kolorowanego szkicu z obrazem rzeczywistego wyglądu
- śliski papier, doskonały do akwareli i flamastrów – nie maże się, nie plami, nie powstają kleksy
- gruby papier, nic nie przebija
- wartość edukacyjna

Wady:
- wspomniany w zaletach śliski papier bywa zbyt śliski do niektórych kredek


Jestem zachwycona. „Rośliny kwitnące” to książeczka, której kolorowanie sprawia przyjemność i uczy. Świetne wydanie plus duża wartość edukacyjna i autentyczność rycin w rezultacie dają wiele godzin rewelacyjnego relaksu bez poczucia straconego czasu. Poza tym te kwiaty są po prostu ładne. Samo patrzenie na nie poprawia nastrój!


          Jeśli szukacie czegoś ciekawego, kreatywnego na prezent dla siebie lub przyjaciela, to śmiało sięgajcie po tę pozycję. Myślę, że każdy kolorowankofil powinien być zadowolony. Dajcie się porwać botanice ;) i kolorowankowej sztuce. Polecam!Komentarze

Popularne