9 premier na jesieńDzisiaj jest pierwszy dzień astronomicznej jesieni. Ale pomimo, iż jestem zmarźluchem i lubię ciepełko, to jednak lubię jesień - choćby za to, że można bez wyrzutów sumienia zakopać się pod kocem z kubkiem herbaty z miodem i czytać, czytać, czytać... do rana! I, na szczęście, jest na co czekać tej jesieni...

Numer #10 pozostawiam Wam - powiedzcie mi, na co Wy czekacie.#9 "Sokół" Dominik W. Rettinger

Znam pióro Dominika Rettingera z "Elity" i z "Klasy" (obecnie słucham w wersji audio). Z pewnością sięgnę i po "Sokoła". Oto krótka zajawka:

Polski Kontrwywiad Wojskowy trafia na ślad grupy terrorystycznej przygotowującej zamach na wielką skalę. Terroryści zostają namierzeni, a sytuacja wydaje się opanowana. Do czasu. 
Kilka lat wcześniej pułkownik Karol Siennicki natrafił w Afganistanie na ślad podwójnego agenta. „Sokół”, oficer wywiadu wyszkolony przez PRL-owskie służby, po transformacji ustrojowej zapadł się pod ziemię. Wygląda jednak na to, że nadal działa, a złapanie go jest jedyną szansą na ocalenie setek tysięcy ludzi.

PREMIERA: 23.09.2015, Wyd. Otwarte

#8 "Na skraju nocy", Paweł Jaszczuk


Słowo od wydawcy:

Książka Pawła Jaszczuka to mroczny thriller rozgrywający się w starym domu na peryferiach miasta, którego mieszkańcy od lat skrywają tajemnicę pewnego morderstwa. 
Joanna, młoda dziewczyna po dramatycznych przejściach, trafia tam, uciekając od własnej przeszłości; jej przerażający sekret jest jednak niczym przy tajemnicy, którą odkrywa w tym nowym dla siebie miejscu.

PREMIERA: 07.10.2015, Wyd. Szara Godzina

#7 "Twardy zawodnik", Marek Stelar


Brzmi intrygująco...:

Anders Soedergren jest człowiekiem sukcesu - młody, zdolny, przystojny, bogaty. Traktuje życie jak wyzwanie - grę, w której jest mistrzem. Nieoczekiwana i gwałtowna śmierć jednego z klientów burzy jego świat. Nagle traci kontrolę nad wieloma sprawami i staje przed wyborami, których jego gra do tej pory nie przewidywała. Tymczasem w pewien niedzielny poranek, w mieszkaniu nadkomisarza Roberta Krugłego zjawia się przerażony prokurator Michalczyk, oznajmiając mu, że właśnie zabił człowieka. . . 

Krugły musi wybierać, wobec kogo ma pozostać lojalnym: wobec prawa, czy wobec przyjaciela? Dlaczego prokurator zabił? Co wspólnego z tym zabójstwem ma sprawa napadu na konwój z pieniędzmi, którą Krugłemu wkrótce potem przydzielono w Komendzie Wojewódzkiej?

PREMIERA: 21.10.2015, Videograf

#6 "Chłopiec motyl", Peter Stjernstrom


Może być ciekawie. Pierwszy raz słyszę o takim wydawnictwie - ktoś coś wie?

Jonas od urodzenia został naznaczony przez los. Był bezbronnym niemowlęciem, kiedy nagi, z krwawiącym tatuażem, został porzucony lesie w siedlisku motylich larw. Przeżył. Już jako nastolatek odkrył, że od innych różni się niezwykłą intuicją. Przysparzała mu kłopotów, więc nauczył się ją ukrywać. Po latach w jego spokojne życie gwałtownie wkracza przeszłość. Jonas nie ma wyboru - musi odkryć, kim byli jego rodzice i dlaczego go porzucili. Wraz z przyjacielem Bjornem i piękną Nelly, dziewczyną, która ma taki sam tatuaż i podobny dar przewidywania przyszłości wszczynają śledztwo, które doprowadzi do wstrząsających odkryć. 

„Chłopiec motyl” to trzymający w napięciu, skandynawski thriller o odkrywaniu przeszłości i poszukiwaniu wiedzy, która może prowadzić na drogę do piekła.

PREMIERA: 20.09.2015, Poradnia K.

#5 "Tej nocy umrzesz", Viveca Sten


Kolejna ciekawa rzecz z Czarnej Serii. Ciekawi?

Student Marcus Nielsen zostaje znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Matka Marcusa jest jednak przekonana, że syn został zamordowany. Błaga policję, by nie zamykali sprawy. 

W trakcie śledztwa odkryty zostaje trop prowadzący do bazy wojskowej Korso niedaleko Sandhamn. Wkrótce ginie kolejny człowiek, który również ma związki z Korso. Najlepsza przyjaciółka Thomasa, Nora Linde, która dopiero co odeszła od męża, usiłuje dowiedzieć się więcej o bazie wojskowej, w której od kilkudziesięciu lat działają komandosi z piechoty morskiej. Czy w przeszłości kryje się coś, co nie ma prawa wyjść na światło dzienne?

PREMIERA: 23.09.2015 Czarna Owca 

#4 "Dziewczyna z pociągu", Paula Hawkins


Ta książka za niedługo wyskoczy z lodówki, ale i tak mam ochotę ją poznać. Oto kilka słów od wydawcy:

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni. I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza. 

Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz przekonają się, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu. 

PREMIERA: 21.10.2015, Świat Książki

#3 "Siódma dusza", Andrzej Wardziak


Znam Wardziaka z "Infekcji" i z ogromną niecierpliwością czekam na jego kolejną powieść. Oto kilka słów zachęty:

Historia pięciorga znajomych, którzy postanawiają spędzić pewien piątkowy wieczór w wiekowym domu, odziedziczonym po tragicznie zmarłym wuju jednego z chłopaków. Niestety szybko okazuje się, że w domu nie są sami, a wieczór wcale nie będzie spokojny. Jeden z bohaterów niemalże śmiertelnie się okalecza, a pozostali nie potrafią się odnaleźć w panującym chaosie. Podczas zwiedzania willi młodzi ludzie znajdują ukryty pokój, służący do nawiązywania kontaktów z zaświatami i to uruchamia lawinę kłopotów, które doprowadzają do tragedii.

PREMIERA: 28.10.2015, Videograf
#2 "Anatomia zbrodni", Val McDermid

Dla policyjnych techników nie istnieje zbrodnia doskonała.

Val McDermid, uwielbiana przez fanów pisarka, postanowiła sprawdzić, jak prawda ma się do przygód Sherlocka Holmesa czy zagadek rodem z serii CSI. Jej najnowsza książka to wciągające i rzetelnie napisane studium na temat współczesnej kryminalistyki. McDermid zagłębia się
w kolejne jej dziedziny i przedstawia czytelnikom kulisy działań detektywów i policji na przestrzeni ostatniego wieku – tyleż niewiarygodne, co prawdziwe.

PREMIERA: 7.10.2015, W.A.B.

#1 "Zabij mnie, tato" Stefan Darda

Stefana Dardy nie muszę nikomu przedstawiać. Już dwukrotnie udzielił mi wywiadu, a jego książki uwielbiam. To marka sama w sobie. 


Oto, co na temat tej książki pisze sam wydawca:

Rok 2015, centralna Polska. Trzynastoletnia Wiktoria wraz z dwiema młodszymi siostrami wraca ze szkoły. Dwieście metrów od domu spotyka znajomych, dziewczynki idą dalej same, lecz nie docierają do celu. 
Niedługo potem przyjaciel zrozpaczonej rodziny, emerytowany policjant, korzystając z nieformalnych informacji, dowiaduje się, że zwolniony z więzienia psychopatyczny zabójca zniknął i nie wiadomo, gdzie przebywa. Ani „ustawa o bestiach”, ani dyskretna obserwacja policji nie okazały się skuteczne. Kolejne zdarzenia świadczą o tym, że te dwie sprawy mogą się ze sobą łączyć. 
Tymczasem nękana wyrzutami sumienia nastolatka jest bliska obłędu. Jej rodzice obawiają się, że może targnąć się na własne życie, a działania organów państwowych okazują się całkowicie nieskuteczne.

PREMIERA: 30.09.2015, Wyd. Videograf


A Wy? Na co czekacie najbardziej?Komentarze

Popularne