#Księgobraz - Konkurs!
Uwaga! Konkurs! 


#KSIĘGOBRAZ to konkurs graficzno-literacki mający na celu promocję zarówno czytelnictwa, jak i polskich pisarzy, skupia się bowiem na polskiej literaturze. Jak dotąd w puli nagród jest już ponad 50 pozycji, a stosik nieustannie rośnie! Warto zatem spróbować swoich sił. Zainteresowanych odsyłam do Wydarzenia na Facebooku, na którym rzecz się odbywa - klik!


Celem konkursu jest promocja czytelnictwa ze szczególnym naciskiem na polską literaturę współczesną, bez ograniczeń gatunkowych.

Konkurs dedykowany jest wszystkim tym, którzy kiedykolwiek przeczytali JAKĄKOLWIEK książkę współczesnego polskiego twórcy, zatem liczymy na to, że frekwencja będzie naprawdę wysoka.
Zapraszam Was jako jeden z Organizatorów konkursu, zaś W świecie słów dumnie patronuje całej inicjatywie.

REGULAMIN KONKURSU


1. ORGANIZATORZY. Organizatorem Konkursu "KSIĘGOBRAZ" jest Carla Mori we współpracy z Magdaleną Paluch i Pauliną Król.
Organizatorzy Konkursu przyjmują na siebie obowiązek prowadzenia i relacjonowania przebiegu Konkursu na stronie Wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook oraz rzetelnego wyłonienia Zwycięzców. 

2. NAGRODY. Nagrody w Konkursie to sponsorowane przez współpracujących patronów medialnych i wydawców książki bądź gadżety, których lista będzie uaktualniana na bieżąco w poście przypiętym na górze strony Wydarzenia. Podarowanie nagrody do puli nagród jest dobrowolne. Organizatorzy Konkursu zobowiązują się do ogłoszenia publicznie źródła nagród (informowania o sponsorach) oraz zamieszczenia logotypów sponsorów na wszelkich materiałach graficznych promujących Konkurs.

3. ZASADY KONKURSU. Żeby wziąć udział należy w terminie od 1 do 31 lipca 2015 zgłosić swój obraz, który POLECA DOWOLNĄ książkę współczesnego polskiego autora. Zgłaszane grafiki należy zamieścić na portalu Facebook i/lub Instagram i opatrzyć hasztagiem #księgobraz w poście publicznym i/lub wysłać na adres emailowy: polscypisarze.konkurs@gmail.com z dopiskiem "Księgobraz - zgłoszenie konkursowe". Ilość zgłoszeń przypadających na jednego uczestnika nie jest ograniczona.
W konkursie nie mogą brać udziału Organizatorzy, Patroni, ani Ambasadorzy wymienieni w poście przypiętym na górze strony Wydarzenia. 

4. OBRAZ. W terminie "obraz" mieszczą się SAMODZIELNIE WYKONANE zdjęcia, grafiki, prace plastyczne (technika dowolna), kolaże, komiksy, filmy i inne formy ekspresji z wykorzystaniem technik wizualnych i/lub audio­wizualnych. Obrazy powinny być bezpośrednim nawiązaniem lub ilustracją konkretnej sceny z konkretnej pozycji książkowej. Ilustrować można zarówno bohaterów, miejsca, jak i opisy przyrody. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia uczestników.

5. ZGŁOSZENIE. W opisie zgłoszenia musi się znaleźć tytuł zilustrowanej książki oraz nazwisko jej autora wraz z krótkim opisem sceny (tak, żeby można było łatwo potwierdzić zgodność z regulaminem). Wszystkie zgłoszenia w jakikolwiek sposób uwłaczające, obraźliwe, łamiące prawo i netykietę, niezgodne z tematyką konkursu, itd. nie będą brane pod uwagę, a Organizatorzy będą je bezzwłocznie usuwać.
Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu. Zamieszczenie na portalu Facebook i/lub Instagram grafiki konkursowej opatrzonej hasztagiem #księgobraz jest tożsame z oświadczeniem o posiadaniu praw autorskich do tej grafiki oraz wyrażeniem zgody na jej dalsze rozpowszechnianie przez Organizatorów w ramach i w trakcie trwania konkursu.

6. ETAPY TRWANIA KONKURSU. 
- Gromadzenie zgłoszeń: 1.07.-31.07.2015,
- Głosowanie internautów, czyli zbieranie "lajków" pod zdjęciami konkursowymi: od 01.07. do 31.08.2015, do godz. 20:00,
- Głosowanie Jury, które spośród 10 najlepiej ocenionych przez internautów wybierze 5 nagrodzonych osób,
- Ogłoszenie zwycięzców - 06.09.2015 o godz. 22:00 na stronie Wydarzenia.

7. ZWYCIĘZCY. Zwycięzców wybierze i nagrodzi niezależna grupa polskich pisarzy i blogerów książkowych wybrana przez Organizatorów. Skład Jury zostanie ogłoszony 31.07.2015  na stronie Wydarzenia. Lista nagród będzie aktualizowana przez cały czas trwania konkursu, a ostateczna pula podana do wiadomości 31 lipca 2015, w ostatnim dniu zgłoszeń. Nagrody przydzielane będą losowo. Ilość nagród przypadających na osobę uzależniona będzie od ostatecznej liczby zgromadzonych nagród. Jury ma prawo wyboru nagrody dodatkowej, specjalnej, wyróżnienia. 

KONTAKT
We wszystkich sprawach dotyczących konkursu należy kontaktować się z Organizatorami przez adres emailowy: polscypisarze.konkurs@gmail.com.
Ewentualne pytania można również publikować w komentarzach na stronie Wydarzenia na Facebooku.


To jak, weźmiecie udział? :)
POWODZENIA i do zobaczenia na Facebooku!Komentarze

Popularne