Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie VIII


ZBIGNIEW URBAŃSKI: PRAWDZIWE ZBRODNIE
Kobieta na Krawędzi - Jennifer San Marco Jennifer San Marco
(murderpedia.org)
30 stycznia 2006 roku w mieście Goleta, Santa Barbara (Kalifornia) w głównym urzędzie pocztowym doszło do tragedii. Kobieta, która trzy lata wcześniej przeszła na wcześniejszą emeryturę, wróciła do swojego poprzedniego miejsca pracy po to, by z premedytacją zabić jak najwięcej osób.
Ósmy odcinek serialu dokumentalnego „Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie” poświęcony został Jennifer San Marco. Jennifer znalazła się w tym niechlubnym zestawieniu najgroźniejszych, współczesnych masowych morderców jako jedyna kobieta w pierwszym sezonie cyklu. Co doprowadziło spokojną dotąd pracownicę poczty do tak przerażającej zbrodni?

Panika. Chaos. Strach. Tak można scharakteryzować ciepły, kalifornijski styczniowy wieczór 2006 roku. Dziwaczna, nieco wycofana, acz atrakcyjna kobieta w średnim wieku już wcześniej przejawiała symptomy choroby psychicznej. Jej bliscy współpracownicy zignorowali ten fakt i, jak to bywa w życiu, odwrócili się od niej. Narastająca paranoja i przekonanie kobiety, iż jest obiektem konspiracji urzędu pocztowego doprowadziły do tragicznego końca. Jennifer z zimną krwią zabiła 7 osób. Świadkowie, policjanci i kryminolodzy opowiedzą o przebiegu tych makabrycznych zdarzeń już w najbliższą środę.

Dr Ewa Woydyłło
(kadr z odcinka)
To już ostatni odcinek pierwszego sezonu „Prawdziwych Zbrodni”. Gościem Zbigniewa Urbańskiego będzie dr Ewa Woydyłło, która opowie o tym, jakimi pobudkami kierują się kobiety-morderczynie. Niezwykle rzadko kobiety dopuszczają się takiej przemocy, jak Jennifer San Marco – Woydyłło spróbuje wyjaśnić tę niezwykłą sprawę oraz opowie o polskich morderczyniach.


Dlaczego Jennifer San Marco zabiła swoich współpracowników? Co się tak dokładnie stało w Golecie? Czy można było tej zbrodni zapobiec? Oglądajcie najnowszy odcinek „Prawdziwych Zbrodni” już w środę wieczorem. 


„Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie”.
Emisja ósmego, ostatniego odcinka: 17.12.2014, godz. 22:00
na kanale 13 ULICA


O SERII
Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie to cykl amerykańskich programów dokumentalnych przedstawiający najgłośniejsze i  niezwykle wstrząsające morderstwa. Każdy z odcinków opatrzony jest wprowadzeniem oraz komentarzami Zbigniewa Urbańskiego i jego gości. Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie Terror w raju – Anders Breivik premierowo w środę, 29 października o godz. 22:00 na kanale 13 Ulica. 

Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie to ośmioodcinkowa seria dokumentalna ukazująca brutalne morderstwa popełnione w ostatnich kilkudziesięciu latach. Składają się na nią zeznania uczestników wydarzeń, którym udało się ujść z życiem, opowieści rodziny i znajomych morderców, a także opinie ekspertów. Każdy z dokumentów opatrzony jest wprowadzeniem oraz komentarzami byłego policjanta Zbigniewa Urbańskiego i jego gości – specjalistów w dziedzinie kryminalistyki, którzy wnikliwie przyjrzą się każdej ze spraw i porównają ją z przestępstwami popełnionymi w Polsce. 

Na serię składają się odcinki:Po więcej informacji zapraszam do odwiedzenia strony kanału i do śledzenia 13 Ulicy na facebooku.Komentarze

Popularne