Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie VII


ZBIGNIEW URBAŃSKI: PRAWDZIWE ZBRODNIE
Zabójca gliniarzy - Christopher Dorner

W lutym 2013 roku jeden człowiek przez 9 dni terroryzował przepiękną, górską okolicę w południowej Kalifornii. Big Bear to kurort narciarski otoczony lasem sosnowym. Właśnie tam odbyła się akcja poszukiwawcza na ogromną skalę – tysiące policjantów poszukiwało Christophera Dornera, zabójcy czterech osób.

Christopher Dorner
Christopher Dorner, były policjant i weteran marynarki wojennej o osobowości narcystycznej zapragnął zemsty na byłych współpracownikach – całym departamencie policji Los Angeles. Przemieszczając się, zabijał napotkanych oficerów policji. Ta specyficzna zemsta zza okna samochodu trwała 9 przerażających dni, w czasie których nieuchwytny niczym duch mężczyzna pielęgnował w sobie nienawiść i pragnienie zemsty.  
Dorner wypowiedział wojnę policji Los Angeles. W swoim manifeście, opublikowanym w sieci, wyjaśniał swoje pokrętne stanowisko. Przekonany, iż za wszystkie jego życiowe porażki odpowiadają policjanci, którym przeszkadza kolor jego skóry, zapragnął raz na zawsze ukarać rasistów. Wreszcie sam, osaczony przez tysiące tych, których nienawidził najbardziej, popełnił samobójstwo.

Siódmy odcinek serialu dokumentalnego „Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie” opowiada o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w ubiegłym roku w Kalifornii. Christopher Dorner chciał zabić jak najwięcej gliniarzy. Przepełniała go nienawiść, poczucie niesprawiedliwości i napiętnowania z powodu koloru jego skóry. Zemsta to najgroźniejszy i najsilniejszy motyw, który dał temu głęboko nieszczęśliwemu byłemu policjantowi siłę, by zabijać. I pewność, że tylko w ten sposób może ukarać winnych.

Dariusz Loranty

Najnowszy odcinek „Prawdziwych Zbrodni” tradycyjnie zakończono krótkim wywiadem. Tym razem gościem Zbigniewa Urbańskiego był Dariusz Loranty, biegły sądowy, specjalista od uprowadzeń, doświadczony, były negocjator policyjny i konsultant. Opowiedział o tym, jak się przeprowadza negocjacje z przestępcami i o swoich doświadczeniach, a także zapowiedział, iż tego typu zbrodnia… zdarzy się w Polsce. Skąd ta pewność? Oglądajcie najnowszy odcinek „Prawdziwych Zbrodni” już w środę wieczorem.

„Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie”.
Emisja siódmego odcinka: 10.12.2014, godz. 22:00
na kanale 13 ULICA


O SERII
Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie to cykl amerykańskich programów dokumentalnych przedstawiający najgłośniejsze i  niezwykle wstrząsające morderstwa. Każdy z odcinków opatrzony jest wprowadzeniem oraz komentarzami Zbigniewa Urbańskiego i jego gości. Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie Terror w raju – Anders Breivik premierowo w środę, 29 października o godz. 22:00 na kanale 13 Ulica. 

Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie to ośmioodcinkowa seria dokumentalna ukazująca brutalne morderstwa popełnione w ostatnich kilkudziesięciu latach. Składają się na nią zeznania uczestników wydarzeń, którym udało się ujść z życiem, opowieści rodziny i znajomych morderców, a także opinie ekspertów. Każdy z dokumentów opatrzony jest wprowadzeniem oraz komentarzami byłego policjanta Zbigniewa Urbańskiego i jego gości – specjalistów w dziedzinie kryminalistyki, którzy wnikliwie przyjrzą się każdej ze spraw i porównają ją z przestępstwami popełnionymi w Polsce. 

Na serię składają się odcinki:

Kobieta na krawędzi - Jennifer San Marco


Po więcej informacji zapraszam do odwiedzenia strony kanału i do śledzenia 13 Ulicy na facebooku.Komentarze

Popularne