Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie VZBIGNIEW URBAŃSKI: PRAWDZIWE ZBRODNIE
Masakra w Hungerford - Michael Ryan

Masakra w Hungerford pochłonęła szesnaście ofiar śmiertelnych i kilkanaście rannych. Michael Ryan przemieszczał się po miasteczku i zabijał. Tak po prostu – motyw zbrodni pozostaje nieznany. Ta jedna z największych tragedii w historii Wielkiej Brytanii miała miejsce 19. sierpnia 1987 roku.

Kolejny odcinek serialu dokumentalnego „Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie” zabiera nas do małego, niezwykle urokliwego angielskiego miasteczka, które po masakrze w 1987 roku nigdy już nie było takie, jak przedtem. Jeden człowiek dopuścił się zbrodni, o jakiej czyta się w książkach – wędrował po przedmieściach Hungerford, po Lesie Savernake, zatankował samochód na stacji i zwrócił się do miasteczka, po drodze zabijając ludzi i pozostawiając za sobą chaos. Zabił m.in. swoją własną matkę i policjanta.

Michael Ryan (wiki)
Co doprowadziło do tej tragedii? Dlaczego dwudziestosiedmioletni mężczyzna dopuścił się tej zbrodni? Czy filmy, zamiłowanie do armii i zainteresowanie survivalem wystarczą, by zostać masowym mordercą?
Piąty odcinek serialu jest dynamiczny, tak, jak dynamiczne były działania Michaela Ryana. To obraz szalonej, pełnej wściekłości podróży psychopaty, dla którego przemoc stanowiła ostateczną i jedyną ścieżkę wiodącą ku śmierci – swojej własnej, ale po drodze zabrał ze sobą kilkanaście niewinnych osób, które popełniły jeden błąd – w tym feralnym dniu stanęli na drodze Ryana. Ta tragedia na zawsze odmieniła oblicze małego miasteczka, które już zawsze będzie z nią kojarzone.

Na końcu odcinka Zbigniew Urbański rozmawia z Andrzejem Komorowskim, ekspertem w dziedzinie seksuologii klinicznej, na temat masakry w Hungerford. Komorowski analizuje przebieg wydarzeń, jakich dopuścił się Ryan tamtego dnia, łącznie z próbą wyjaśnienia motywów mordercy. Dlaczego zabijał, dlaczego jego ofiarą padła również jego matka i co mogło się dziać w jego głowie – o tym dowiecie się z najnowszego odcinka już w środę wieczorem.

Zbigniew Urbański i Andrzej Komorowski

„Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie”
Emisja piątego odcinka: 
26.11.2014, godz. 22:00
na kanale 13 ULICAO SERII
Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie to cykl amerykańskich programów dokumentalnych przedstawiający najgłośniejsze i  niezwykle wstrząsające morderstwa. Każdy z odcinków opatrzony jest wprowadzeniem oraz komentarzami Zbigniewa Urbańskiego i jego gości. Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie Terror w raju – Anders Breivik premierowo w środę, 29 października o godz. 22:00 na kanale 13 Ulica. 

Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie to ośmioodcinkowa seria dokumentalna ukazująca brutalne morderstwa popełnione w ostatnich kilkudziesięciu latach. Składają się na nią zeznania uczestników wydarzeń, którym udało się ujść z życiem, opowieści rodziny i znajomych morderców, a także opinie ekspertów. Każdy z dokumentów opatrzony jest wprowadzeniem oraz komentarzami byłego policjanta Zbigniewa Urbańskiego i jego gości – specjalistów w dziedzinie kryminalistyki, którzy wnikliwie przyjrzą się każdej ze spraw i porównają ją z przestępstwami popełnionymi w Polsce. 

Na serię składają się odcinki:

Terror w Soho - David Copeland 
Zabójca gliniarzy - Christopher Dorner
Kobieta na krawędzi - Jennifer San Marco

Po więcej informacji zapraszam do odwiedzenia strony kanału i do śledzenia 13 Ulicy na facebooku.


Komentarze

Popularne