Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie III


ZBIGNIEW URBAŃSKI: PRAWDZIWE ZBRODNIE
Koszmar w centrum handlowym
Jared Lee Loughner 

Jared Loughner
Styczeń 2011 roku w Tucson, Arizona, był przepięknym, ciepłym dniem. Wielu mieszkańców chętnie wybrało się do supermarketu, w którym miała się pojawić kongresmenka Gabrielle Giffords. Jaredowi Loughnerowi wystarczyło 17 sekund, by wystrzelić cały magazynek półautomatycznej broni, zranić 13 osób (w tym panią senator) i zabić 6 osób.

13 Ulica zaprasza na kolejny odcinek programu dokumentalnego „Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie”. Tym razem poświęcony został Jaredowi Lee Loughnerowi, który w czasie popełnienia masowego morderstwa miał dwadzieścia dwa lata.

08. stycznia 2011 roku po godzinie 7:00 rano Jared odwiedził dwa sklepy z bronią. Dopiero w drugim udało mu się kupić to, co zamierzał - amunicję. W pierwszym sklepie sprzedawca okłamał chłopaka mówiąc, że nie ma na stanie naboi, które Jared chce nabyć. O 10:10 Jared podjechał taksówką pod supermarket i zaczął strzelać. 

Masakra w Tucson, spokojnej miejscowości położonej nieopodal granicy z Meksykiem, wstrząsnęła całą Ameryką. Dopuścił się jej młody człowiek, który już wcześniej przejawiał brak szacunku dla władzy i autorytetów. Co popchnęło Jareda do popełnienia tej strasznej zbrodni? Dlaczego wybrał sobie na cel kongresmenkę? Dlaczego zabił 6 osób, w tym dziewięcioletnie dziecko?

Trzeci odcinek serialu zakończono rozmową Zbigniewa Urbańskiego z Andrzejem Mroczkiem, którego poznaliście już w pierwszym odcinku „Prawdziwych Zbrodni”. Tym razem tematem rozmowy jest masowy terror – czy Polska jest przygotowana na podobną masakrę? Czy polscy politycy są bezpieczni? Jak można zapobiec zamachom? Oglądajcie najnowszy odcinek „Prawdziwych zbrodni” już w najbliższą środę o 22:00 na kanale 13 Ulica.

„Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie”.
Emisja trzeciego odcinka: 12.11.2014, godz. 22:00
na kanale 13 ULICA


O SERII
Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie to cykl amerykańskich programów dokumentalnych przedstawiający najgłośniejsze i  niezwykle wstrząsające morderstwa. Każdy z odcinków opatrzony jest wprowadzeniem oraz komentarzami Zbigniewa Urbańskiego i jego gości. Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie Terror w raju – Anders Breivik premierowo w środę, 29 października o godz. 22:00 na kanale 13 Ulica. 

Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie to ośmioodcinkowa seria dokumentalna ukazująca brutalne morderstwa popełnione w ostatnich kilkudziesięciu latach. Składają się na nią zeznania uczestników wydarzeń, którym udało się ujść z życiem, opowieści rodziny i znajomych morderców, a także opinie ekspertów. Każdy z dokumentów opatrzony jest wprowadzeniem oraz komentarzami byłego policjanta Zbigniewa Urbańskiego i jego gości – specjalistów w dziedzinie kryminalistyki, którzy wnikliwie przyjrzą się każdej ze spraw i porównają ją z przestępstwami popełnionymi w Polsce. 

Na serię składają się odcinki:


Masakra w Columbine
Masakra w Hungerford - Michael Ryan 
Terror w Soho - David Copeland 
Zabójca gliniarzy - Christopher Dorner
Kobieta na krawędzi - Jennifer San Marco    Po więcej informacji zapraszam do odwiedzenia strony kanału i do śledzenia 13 Ulicy na facebooku.


    Komentarze

    Popularne