Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie II


ZBIGNIEW URBAŃSKI: PRAWDZIWE ZBRODNIE 
Zabójstwa w Miami
Andrew Cunanan
Piętnastego lipca 1997 roku światem wstrząsnęło zabójstwo sławnego projektanta. Gianni Versace został zastrzelony na schodkach własnego domu w Miami, na Florydzie. Rozpoczęła się pogoń za mordercą, dla którego ta zbrodnia była już piątą w ciągu zaledwie czterech miesięcy zabójczej przeprawy przez Stany Zjednoczone.

Andrew Cunanan
(fot. criminalminds.wikia.com)
13 Ulica zaprasza na kolejny odcinek programu dokumentalnego „Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie”. Tym razem poświęcony został Andrew Cunanowi, przystojnemu i charyzmatycznemu homoseksualiście, który dopuścił się pięciu morderstw na przestrzeni czterech stanów.   

Dziennikarze, mieszkańcy Miami i innych miast, w których Andrew dopuścił się swoich zbrodni, psycholodzy kryminalni i znajomi samego Cunanana spróbują opowiedzieć o tym, jakim człowiekiem był ten jeden z najgroźniejszych morderców USA i co go popchnęło do popełnienia tych zbrodni.

Andrew Cunanan był lubianym showmanem. Już od najmłodszych lat wykazywał tendencję do fantazjowania – był niczym kameleon, doskonale potrafił się dopasować do każdej sytuacji. Dzięki swojej charyzmie i ładnej buźce bez problemu potrafił omotać starszych panów, chętnych go utrzymywać. Jednak gdy na ulicach Kalifornii pojawiało się coraz więcej ślicznych chłopców, a Andrew zaczynał dobiegać do trzydziestki, mężczyzna poczuł zew krwi…
Drugi odcinek serialu zakończono rozmową Zbigniewa Urbańskiego z Janem Gołębiewskim, psychologiem kryminalnym, który m.in. przybliży widzom osobę Cunanana – zwanego Spree Killer. Kim jest spree killer i czym się różni od „tradycyjnego” seryjnego mordercy dowiecie się z najnowszego odcinka „Prawdziwych Zbrodni” już w najbliższą środę o 22:00 na kanale 13 Ulica.

„Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie”.
Emisja drugiego odcinka: 05.11.2014, godz. 22:00
na kanale 13 ULICAO SERII
Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie to cykl amerykańskich programów dokumentalnych przedstawiający najgłośniejsze i  niezwykle wstrząsające morderstwa. Każdy z odcinków opatrzony jest wprowadzeniem oraz komentarzami Zbigniewa Urbańskiego i jego gości.  


Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie to ośmioodcinkowa seria dokumentalna ukazująca brutalne morderstwa popełnione w ostatnich kilkudziesięciu latach. Składają się na nią zeznania uczestników wydarzeń, którym udało się ujść z życiem, opowieści rodziny i znajomych morderców, a także opinie ekspertów. Każdy z dokumentów opatrzony jest wprowadzeniem oraz komentarzami byłego policjanta Zbigniewa Urbańskiego i jego gości – specjalistów w dziedzinie kryminalistyki, którzy wnikliwie przyjrzą się każdej ze spraw i porównają ją z przestępstwami popełnionymi w Polsce. Na serię składają się odcinki:

Koszmar w centrum handlowym - Jared Lee Loughner
Masakra w Columbine
Masakra w Hungerford - Michael Ryan 
Terror w Soho - David Copeland 
Zabójca gliniarzy - Christopher Dorner
Kobieta na krawędzi - Jennifer San MarcoPo więcej informacji zapraszam do odwiedzenia strony kanału i do śledzenia 13 Ulicy na facebooku.


Komentarze

Popularne