Grozowieści


Mówi się, że w marcu jak w garncu. I że koty marcują. W sensie, że się ten-tego. 
Jeśli chodzi o pogodę, to dla mnie każda poniżej 25 stopni jest zła, natomiast jeśli chodzi o koty, to mnie ten problem nie dotyczy - mój koci syn zdążył już zapomnieć, że miał kiedyś jajka. 
Ale marzec to nie tylko zmienna pogoda i napalone koty. A luty to nie tylko Walentynki. To także, jak widać, ciekawy czas dla horroru.

Nie wiem, czemu wydawcy tak chętnie wybrali drugi i trzeci miesiąc roku na czas premier horrorów, ale może i jest w tym jakaś logika. Człowiek zmęczony zimą, czeka z utęsknieniem na zielone pąki, bociany i lody kręcone z maszyny, i z tej pogodowej frustracji chętnie by łyknął jakąś opowieść grozy. Czemu by nie? Romanse są dobre na smutną jesień albo rozkochany maj, kryminał sprawdza się zimą i latem. Wygląda na to, że horror czuje się najlepiej w czasie przesileń...

Niezależnie jednak od tego, co sprawiło, iż marzec tak obfituje w grozę, chciałabym Wam przedstawić książki, które już wyszły i które wyjdą dosłownie za chwilkę. Fanów kryminałów przepraszam - dzisiaj skupiam się na horrorze.

LUTY 2014

"Pradawne zło", czyli trzy minipowieści dwóch znawców makabry - Roberta Cichowlasa i Łukasza Radeckiego - to długo wyczekiwana premiera Repliki. Ja już mam! 
MARZEC 2014


"Księga Wampirów" /Studio Truso/

Adrenalina, łowy, strach i krew – 21 polskich autorów roznosi w pył romantyczno – sielankowy zmierzch, bez znieczulenia (pardonu) wbijając kły w gardła czytelników. 
Jak piszą sami autorzy:

Tęsknisz za bezwzględnymi bestiami lub arystokratycznymi, lecz bezlitosnymi krwiopijcami? Pragniesz prawdziwej, gęstej i pachnącej człowiekiem krwi? Masz dość brokatowej popkulturowej papki? Wampir – to kiedyś brzmiało dumnie. Przywróćmy sens temu słowu i niech na nowo króluje bezpretensjonalna przemoc! „Księga Wampirów” zabierze Cię na szaloną przejażdżkę przez najciekawsze wampirze historie – retro, high-end, postapo, klasyka czy satyra. Spotkasz tutaj zarówno wampiry uzbrojone w kły i pazury, jak i energetycznych cwaniaków. Wszystkie na równi prawdziwe i niebezpieczne.


i UWAGA! SPOTKANIE Z AUTORAMI!

3 marca o godz. 17.00 na pierwszym piętrze Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 12 (wejście od ul. Szujskiego), odbędzie się premiera pierwszej polskiej antologii o wampirach. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z krakowskimi autorami „Księgi Wampirów”!

_________________________________________________"Toystories" /Wyd. Morpho/
PATRONAT
… Co knuje pluszowy miś, wciśnięty gdzieś w zakurzony, ciemny kąt? Jakie wojny toczą między sobą plastikowe żołnierzyki, kiedy smacznie śpimy? Dostajesz już gęsiej skórki?
A jeśli, wyrywając się z sennego odrętwienia, uświadomisz sobie, że jesteś jedynie pionkiem na olbrzymiej, boskiej szachownicy? Dlaczego nie wolno operować lalek ani drażnić Świętego Mikołaja, tudzież upiększać swojego ciała zaawansowanymi technologicznie gadżetami?
No właśnie. W „Toystories” znajdziesz właściwe odpowiedzi, ale również pytania, postawione wprost i bez pardonu, z dorosłą konsekwencją, lecz dziecięcą, niczym nie skrępowaną dosłownością. Tu nie ma miejsca na kompromisy i konwenanse.
Zapraszam Cię na niezapomnianą przejażdżkę karuzelą wzruszeń, rollercoasterem groteski, diabelskim młynem makabry. Wstąp do naszego świata – miejsca, gdzie zabawki żyją, czują, kochają i nienawidzą. Do świątyni szalonych bogów i fanatycznych wyznawców, wirtualnej rzeczywistości i przerażającego „tu i teraz”.
Wejrzyj w samego siebie. Od dziś nic nie będzie już czarno-białe.… 
Juliusz Wojciechowicz
Czytaj więcej...

_________________________________________________


"Gorefikacje II. Tom I", zgodnie z tradycją, druga część "Gorefikacji" również jest do pobrania zupełnie za free (tutaj). Za opisem na stronie wydawcy:


"Gorefikacje", pierwsza próba wprowadzenia do Polski horroru w najbardziej ekstremalnej postaci, pokazała, że nasi rodzimi autorzy są w stanie przesunąć granice tego, co można przelać na papier w najbardziej krwawe, groteskowe i przerażające rejony ludzkiej wyobraźni. Ale to był dopiero początek. Śmietanka polskiej grozy, tym razem ze wsparciem największych sław amerykańskiej literackiej ekstremy, powraca, by dotrzeć do najbardziej zwyrodniałych scenariuszy kryjących się w ludzkich sercach i umysłach – przekopując się po drodze przez całe stosy wnętrzności! "Gorefikacje II", dwutomowa kontynuacja wypełniona po brzegi najmocniejszymi i najbardziej zaskakującymi opowieściami spod znaku hardcore horroru, to atak grozy, o jakiej wam się nie śniło – i słusznie, bo takie sny doprowadzają tylko do szaleństwa...

Autorzy:
Edward Lee, John Everson, Ryan Harding, Charlee Jacob, Łukasz Radecki, Krzysztof T. Dąbrowski, Dawid Kain, Krzysztof Maciejewski, Rafał Kuleta, Sylwia Błach, Tomasz Siwiec, Grzegorz Gajek, Karol Mitka, Paweł Mateja, Marek Grzywacz i Tomasz Czarny_________________________________________________


WYDAWNICTWO HORROR MASAKRA PREZENTUJE:"Śmieciowisko", Karol Mitka 

/wyd. Horror Masakra/
PATRONAT


Śmieciowisko” to jedna z nielicznych na polskim rynku opowieści z gatunku bizarro fiction. Jest tu wszystko, co podobało Ci się w powieściach zagranicznych autorów – absurdalne poczucie humoru, groteskowi bohaterowie, a przede wszystkim fabuła tak zakręcona, że węzeł gordyjski chowa się przy niej ze wstydu.


Wkrótce do nabycia w wydawnictwie Horror Masakra - z serii: „Zeszyty Grozy Horror Masakra”_________________________________________________NUMER 3 Horror Masakry!


A w nim OPOWIADANIA (w tym jedno moje w duecie z Carlą Mori), a także: 

ARTYKUŁY, FELIETONY, PLUS nowy dział poświęcony krótkim recenzjom. 

Ponadto Magdalena M. Kałużyńska "opowie" nam o swojej nowej powieści "ALVETHOR" - (tom 1)


WYWIADY: Tutaj spotkamy się z zagranicznymi gwiazdami literackiego horroru. Grahama Mastertona nie trzeba nikomu przedstawiać. Natomiast nasz drugi gość to: Rhiannon Frater. Nieco tajemnicza artystka, która doskonale spełnia się w gatunku żywych trupów. Jeżeli lubicie "zombiastyczne" klimaty, czym prędzej powinniście zapoznać się z jej powieściami.

Zainteresowanych moją opinią na temat powieści Frater zapraszam tutaj.

_________________________________________________


oraz  DEMONONICON


6 - Pisarzy !
6 - Opowiadań !
6 - Mrocznych zaklęć !

Demoniczna księga horroru. 
Sięgasz... na własną odpowiedzialność.

(Zeszyty Grozy Horror Masakra 2, marzec) 
Więcej info wkrótce!!!!

_________________________________________________Ponadto:


KOSTNICA POTRZEBUJE RECENZENTÓW!


Portal Kostnica.com.pl, z którym sama współpracuję - i bardzo chwalę - poszukuje osoby umiłowane w horrorze i kryminale. Oto ogłoszenie portalu:

Na wiosnę zostań recenzentem w KOSTNICY.Jak co roku szukamy nowych talentów recenzenckich – czyli osób, które chcą recenzować (zwłaszcza książki) do naszego serwisu. Na zgłoszenia czekamy do 21 marca – w tym czasie nadsyłajcie przykładowe recenzje i kilka słów o sobie.
Zgłoszenia przesyłajcie na adres: kostnica1@kostnica.com.pl_________________________________________________


...I odrobina prywaty
Pan Goryl, autor m.in. okładek do Horror Masakry, Gorefikacji I oraz Śmieciowiska, i dla mnie stworzył rysunek. Oto i on:Jest to ilustracja do opowiadania "Ręce pełne roboty", opublikowanego na Niedobrych Literkach. Do przeczytania tutaj. Miłej lektury ;)

Panie Gorylu - dziękuję! A tutaj możecie polubić fanpejdż Pana Goryla!I jak? Na co czekacie najbardziej? 
Komentarze

Popularne