Film "Odludzie" - wspomóż!


informacja prasowa:

W województwie Świętokrzyskim w tym roku powstanie pełnometrażowy niezależny film - horror (zdjęcia ruszają w 2. połowie lutego), który - jak zapowiadają twórcy - będzie próbą stworzenia w Polsce kina gatunkowego. Historia opowiada o grupie znajomych, którzy w po wypadku samochodowym, trafiają do miejsca władanego przez słowiańskie bóstwo. 

Zaburzając odwieczną harmonię dwóch światów sprowadzają na siebie tragedię. Cała akcja osaczona jest w czterech ścianach domu i otaczającym go lesie, a zimowe warunki atmosferyczne, potęgują wrażenie izolacji i samotności bohaterów.


Scenariusz napisała dwójka Skarżyszczan – Kornel Danielewicz i Kamil Bernatek (zdj. powyżej). Zarys historii powstał w przeciągu tygodnia, gdzie twórcy skupili się na opisaniu świata, relacjach między postaciami i ich logiką działania. Przez następne miesiące dopracowywali szczegóły historii. W tym momencie scenariusz jest gotowy i czeka na realizację.

Horror nawiązuje do wielu amerykańskich produkcji, począwszy od „Martwego Zła” (reż. Sam Raimi), przez „Blair Witch Project” (reż. Daniel Myrick, Eduardo Sánchez) kończąc na „Lśnieniu” (reż. Stanley Kubrick). Mimo sporej rozpiętości inspiracji jakie towarzyszyły twórcom, nie będzie to kalka amerykańskich pomysłów – jak zapowiadają, a filmem urozmaicającym polskie i światowe kino. Historia jest unurzana w klimacie słowiańskich wierzeń i skonfrontowana ze współczesnymi, polskimi realiami.


Dla Kamila Bernatka i Kornela Danielewicza, który podejmie się reżyserii filmu, będzie to debiut na dużym ekranie. Do tej pory zajmował się tworzeniem telewizji internetowej i krótkometrażowych produkcji. Reżyser twierdzi, że najważniejsze dla niego jest utrzymanie klimatu i odpowiednie dawkowanie emocji, a okolice Skarżyska to doskonałe miejsce na realizację filmu w tym gatunku, ze względu na dużą dostępność odludnych miejsc, lasów i dróg. Co bez wątpienia wyjaśnia tytuł filmu: „Odludzie”. Choć jak twierdzą twórcy nawiązuje też do przeżyć wewnętrznych bohaterów.

Największy problem z jakim się teraz zmagają to zebranie funduszy na realizację projektu. Środki finansowe chcą poświęcić na stworzenie wysokiej wizualnej i technicznej jakości obrazu i dźwięku, wliczając przy tym efekty specjalne. 

Póki co autorzy zaprezentowali jeden z projektów Trygłowa (rys. Michał Danielewicz, po prawej) – boga-demona, z którym będą musieli się zmagać bohaterowie filmu.

Pomysłodawcą i producentem filmu jest Łukasz Urban z firmy Łukkfilm. Obecnie przeprowadzane są castingi

Najbliższy casting odbędzie się już jutro! 
Poszukiwani są trzej mężczyźni i dwie kobiety w okolicach 25 lat.


Zdjęcia do filmu wykonają doświadczeni operatorzy Konrad Kopycki i Marcin Kosmala, muzykę do filmu napisze Robert Madziarz (RobGitarnik). Natomiast Charakteryzacja na planie zajmie się Anna Kucper. Sprawami technicznymi na planie zajmie się Krzysztof Kucper.
Realizacja projektu ma wystartować w lutym. Zdjęcia odbędą się na terenie województwa Świętokrzyskiego. Każdy kto chce finansowo wesprzeć skarżyskich filmowców, może tego dokonać kontaktując się z biurem.


Postępy prac można śledzić na fanpage Facebook: 


tam można się dowiedzieć min jak można wesprzeć finansowo film „Odludzie”.

W przypadku jakichkolwiek pytań i informacji o filmie można uzyskać w siedzibie:

Łukkfilm Skarżysko-Kamienna, pl. Floriański 1/308, tel. 665-128-147, e-mail:lukkfilm@gmail.comKomentarze

Popularne